Korzystanie z witryny Comest.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
Comest - Controlling Measurement Steerage
Comest - Controlling Measurement Steerage

Uzdatnianie sprężonego powietrza

Instalacje i Uzdatnianie - GALERIA

Uzdatnianie sprężonego powietrza

Filtry sprężonego powietrza Sprężone powietrze na ogół nie jest idealnie czyste. Mogą znajdować się zanieczyszczenia stałe (takie jak pyły i kurz). Pojawiają się w nim także resztki olejów, ponieważ ruchome elementy sprężarek muszą być smarowane. W wielu branżach instalacje sprężonego powietrza wymagają jednak, by używane medium było czyste. Konkretne wymogi zależą od branży – np. urządzenia medyczne bądź narzędzia do malowania wymagają bardzo dokładnego oczyszczania powietrza, a systemy pneumatyki dopuszczają pewien poziom zanieczyszczeń.

W COMEST wdrażamy rozwiązania do filtracji i uzdatniania sprężonego powietrza, także w układach wysokiego ciśnienia (20 - 40 bar). Filtrujemy i osuszamy również gazy.


Uzdatnione sprężone powietrze to:
  • odpowiednia klasa czystości – zgodność z wymogami w danej branży,
  • ochrona przed korozją i rozszczelnieniem instalacji,
  • dłuższa żywotność maszyn i urządzeń,
  • wyższa efektywność pracy,
  • mniej awarii, niższe koszty serwisowania,
  • obniżenie kosztów produkcji.
Oferta urządzeń do uzdatniania powietrza i gazów obejmuje:
  • Osuszacze ziębnicze
Służą do usuwania cząstek wody ze sprężonego powietrza (poprzez schłodzenie powietrza, skroplenie pary wodnej i oddzielnie jej – w separatorze – od suchego powietrza, a następnie ponowne jego podgrzanie). Te osuszacze są wystarczające dla większości procesów przemysłowych. Ciśnieniowy punkt rosy wynosi w ich przypadku +3 lub + 5°C.
  • Osuszacze adsorpcyjne
Pozwalają na usuwanie pary wodnej ze sprężonego powietrza. Osuszanie następuje w bębnie, wyposażonym w faliste struktury, na których gromadzi się skroplona para wodna. Urządzenia rekomendujemy do specjalnych zastosowań w przemyśle i warsztatach oraz tam, gdzie występuje ujemna temperatura otoczenia, na przykład gdy rurociągi przebiegają na zewnątrz budynku. Ciśnieniowy punkt rosy w osuszaczach adsorpcyjnych wynosi -40 lub -70°C. Dodatkowo rekomendujemy te rozwiązania w tych zakładach, które wymagają bardzo suchego powietrza (głównie w farmacji, laboratoriach, a także przy procesie malowania).
  • Filtry sprężonego powietrza
Umożliwiają usuwanie pyłów oraz węglowodorów. Standardowo eliminują drobiny o wielkości do 40 μm, a w przypadku precyzyjniejszych maszyn – do 5 μm. Klasa i dokładność filtrów zależy od zastosowań i branży (spożywczej, farmaceutycznej, przemysłowej itp.).

W COMEST dostarczamy filtry: filtry pyłowe (do usuwania cząstek stałych), węglowe (eliminują zapachy i opary oleju), koalescencyjne (filtrują opary oleju, wodę i cząsteczki stałe) oraz sterylne (do usuwania mikroorganizmów i cząstek stałych).
  • Separatory kondensatu wodno-olejowego
Olej sprężarkowy jest szkodliwy i agresywny. Normy dotyczące ochrony środowiska wymagają, by był on usuwany ze sprężonego powietrza (wg przepisów jest to odpad niebezpieczny). Urządzeniom w instalacji mogą jednak zaszkodzić także cząsteczki wody. W COMEST dostarczamy wszystkie rodzaje separatorów wodno-olejowych: absorpcyjny, mechaniczny, membranowy i grawitacyjny, dopasowując je do konkretnych potrzeb. Najczęściej rekomendujemy jednak popularne w przemyśle separatory absorbujące olej, bazujące na aktywnym węglu.

W ramach współpracy zapewniamy także cały potrzebny osprzęt dodatkowy, taki jak: spusty kondensatu czy separatory cyklonowe. Oferujemy zamienniki wkładów filtracyjnych różnych producentów.

Czyste sprężone powietrze gwarantuje dłuższe życie maszyn i urządzeń. Zadbamy o to, by efektywnie chroniły instalację w Twojej firmie >>>


©2018 comest.pl Wszystkie Prawa Zastrzeżone strony internetowe lemonart.pl