Korzystanie z witryny Comest.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
Comest - Controlling Measurement Steerage
Comest - Controlling Measurement Steerage

Sprężarki do gazów


Sprężarki gazu

Sprężarki gazu Inwestycja w sprężarki gazu może przynieść firmie same korzyści – dobrej klasy urządzenia będą trwałe, bezpieczne w eksploatacji i oszczędne pod względem zużycia energii. Zaprojektowanie i budowa efektywnych kompresorów gazu wymaga jednak bardzo dużego doświadczenia, znajomości dokładnej charakterystyki danego medium oraz umiejętnego wdrożenia instalacji. W COMEST gwarantujemy uzyskanie najwyższej możliwej wydajności i maksymalnej stabilności pracy sprężarek.

Obok gazów obojętnych (jak argon, dwutlenek węgla i azot), kompresory pracują także w środowisku gazów niebezpiecznych – w tym: metanu, biogazu, syngazu, wodoru, gazu wysypiskowego oraz CNG. Zwłaszcza w przypadku tej drugiej grupy na równi z wydajnością liczy się bezpieczeństwo użytkowania instalacji.

Do najważniejszych zadań sprężarek gazu należy podwyższanie ciśnienia gazu, by łatwiej było go wykorzystać do zasilania silników gazowych, transportu lub magazynowania.

Rozwiązania te znakomicie sprawdzają się we wszystkich zastosowaniach związanych z „zieloną energią” - znacznie zwiększają możliwości odzysku i wykorzystania gazów z odpadów oraz odwiertów.

Ze względu na wykonywane funkcje, kompresory należą do kluczowych elementów instalacji gazowych. Trafne decyzje związane z doborem tych urządzeń mogą w znacznym stopniu przełożyć się zarówno na wydajność, jak i obniżenie kosztów przedsiębiorstwa. Wzrost efektywności widoczny jest na przykład w parametrach eksploatacji kogeneratorów (wytwarzających energię elektryczną lub cieplną), magazynowaniu dużych ilości gazu w zbiornikach, ale także pozyskiwaniu biometanu.

W COMEST wspieramy Klientów w wyborze oraz implementacji sprężarek gazu – zarówno na potrzeby procesów produkcyjnych, jak i energetyki. Maksymalizujemy oszczędności energii, zwiększamy efektywność pracy, a także wydłużamy czas między przerwami konserwacyjnymi. Trwałe i wydajne kompresory śrubowe oraz łopatkowe dostarczane przez COMEST funkcjonują niezawodnie i odznaczają się dłuższą żywotnością.

Nasze urządzenia osiągają ciśnienie od 4 do 10 bar, 20 do 40, a nawet 350. W COMEST stosujemy także specjalne udogodnienie w procesach sprężania gazu do wartości 12 bar – wdrażamy wówczas sprężarki śrubowe lub łopatkowe. Przy niższych ciśnieniach wykazują się one większą wydajnością i trwałością, niż ogólnie użytkowane kompresory tłokowe.

Urządzenia dostarczane przez COMEST mogą być zasilane prądem zmiennym bądź stałym. Współpracują z nowoczesnymi systemami uzdatniania i filtracji gazów, dostępne są w wersjach kontenerowych oraz przewoźnych. Wysoka odporność na warunki środowiska sprawia, że mogą pracować o każdej porze roku, w każdej strefie klimatycznej.

Czy masz pewność, że Twoja obecna sprężarka gazu nie generuje strat? Pozwól nam wybrać optymalne urządzenie dla Ciebie >>>


©2018 comest.pl Wszystkie Prawa Zastrzeżone strony internetowe lemonart.pl