Korzystanie z witryny Comest.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików Cookies.
Comest - Controlling Measurement Steerage
Comest - Controlling Measurement Steerage

Sprężarki Łopatkowe

Sprężarki powietrza - GALERIA
 

Sprężarki łopatkowe


Sprężarki łopatkowe

Obiegowa opinia głosi, że sprężarki łopatkowe pod wieloma względami ustępują dzisiaj kompresorom śrubowym. Tak naprawdę jednak mniejsza popularność tych urządzeń wynika z faktu, że są one idealne do niskich ciśnień, a te stosowane są w niewielu zakładach. W ofercie COMEST zebraliśmy unowocześnione i ulepszone modele, rekomendowane dla zakładów wykorzystujących powietrze o ciśnieniu od 3 bar i mocy od 4 do 630 kW (bez zjawiska „dławienia”, które generowałoby straty energii). Jeśli chcesz wdrożyć w firmie urządzenie, które pracuje długo bez konieczności częstego i kosztownego serwisowania i będzie służyć przez wiele lat – nie znajdziesz lepszej opcji, niż sprężarka łopatkowa. Te kompresory są niemal niezniszczalne, a do tego bezproblemowe w eksploatacji.

Kluczowe zalety sprężarek łopatkowych:

  • niezawodna konstrukcja, odporna na zużycie,
  • wysoka skuteczność,
  • duża wydajność energetyczna,
  • długie okresy bezobsługowej pracy,
  • niższe koszty eksploatacji i serwisu.

Konstrukcja sprężarek łopatkowych bazuje na wirniku umieszczonym mimośrodowo w cylindrze. Obrót wirnika sprawia, że swobodnie zamocowane łopatki wysuwają się tworząc zamknięte komory sprężania. Ponieważ wnętrze komory jest smarowane olejem (co dodatkowo chroni elementy sprężarki przed zużywaniem się, schładza je, a także uszczelnia komory w miejscu styku cylindra z łopatkami), przed wtłoczeniem do rurociągu olej oddzielany jest od mieszaniny gazów (w specjalnym podzespole - separatorze). Sam układ olejowy jest układem typu zamkniętego – bezstratnego z chłodnicą i filtrem. Olej wymienia się co 2000 do 4000 godzin ( w zależności od warunków pracy urządzenia). Dodajmy, że łopatki wykonane są ze stopu metali o bardzo dużej trwałości (ich zużycie wynosi zaledwie kilka mm na 50 000 godzin pracy!). Co więcej – swobodne wysuwanie się łopatek sprawia, że mimo ich zużycia, sprężarka może nadal pracować efektywnie. W tego typu urządzeniach nie występuje zjawisko niekorzystnego strumienia zwrotnego.

Sprężarka łopatkowa to niezawodne i bezproblemowe sprężanie na wiele lat. Pozwól nam wybrać optymalne urządzenie dla Ciebie >>>


©2018 comest.pl Wszystkie Prawa Zastrzeżone strony internetowe lemonart.pl