MENU
 Pobierz darmowy praktyczny poradnik
"JAK OSZCZĘDZAĆ SPRĘŻONE POWIETRZE"


pobierz poradnik

jak obliczyć zapotrzebowanie na sprężone powietrze

Jak obliczyć zapotrzebowanie zakładu
na sprężone powietrze?

czas oglądania: 2:44 min
 
Maksymalne zapotrzebowanie na sprężone powietrze w Twoim zakładzie to suma sprężonego powietrza, jaką pobierają wszystkie urządzenia.

Żeby poznać tę wartość wykonaj następujące kroki:
I. Spisz każde posiadane urządzenie: skomplikowaną obrabiarkę, precyzyjnego robota, klucz pneumatyczny, śrutownicę i pistolet do obdmuchu detali. Wszystko. 

II. Z kart katalogowych wyciągnij informacje ile powietrza zużywa nominalnie to urządzenie. PAMIĘTAJ: 6 bar to ciśnienie, a nie zapotrzebowanie. Nic nam nie daje, jeśli nie łączy się liczbą poprzedzającą l/s, l/min, m3/min lub m3/h.

III. Dodaj zapotrzebowania.

IV. Jako maksymalne ciśnienie przyjmij najwyższą wartość jakiej wymaga pojedynczy odbiornik. Przykładowo: jeśli odbiornik 1 pracuje na 6,5 bar, odbiornik 2 na 7,5 a odbiornik 3 na 7, to ciśnienie układu wyniesie 7,5 bar.

V. Twój wynik powinien wyglądać podobnie do tego: 2,2 m3/min przy ciśnieniu 7,5 bar

VI. Moża powiedzieć, że jeśli Twój kompresor będzie miał wydajność większą lub równą 2,2 m3/min przy ciśnieniu 7,5 bar, to nie zabraknie Ci powietrza. Ale…

VII. Zastanów się, czy zawsze wszystkie urządzenia potrzebują sprężonego powietrza? A może praca jednych wyklucza pracę innych?

Dlaczego to ważne? Mniejszy kompresor to nie tylko mniejsze koszty zakupu, ale też mniejsze koszty energii i serwisu.  W skali kilku lat mogą to być naprawdę „fajne pieniądze”.

Pamiętaj: w COMEST zajmujemy się sprężarkami od 2003 roku i możemy pomóc Ci przy stworzeniu bilansu zapotrzebowania. Nie znaczy to, że nie będziemy potrzebować informacji z kroku I oraz II, ale potem już możemy Cię wyręczyć lub wspomóc.

 
 
W razie trudności z określeniem zapotrzebowania możesz zwrócić się też do nas.
Wspólnie z pewnością zdołamy ustalić wymagane dane.

 
 
 
Zadzwoń, pomożemy wybrać. Szybki kontakt z specjalistą:
+48 511 065 456

lub napisz: info@comest.pl
 
 

 

 
O AUTORZE:
Wojciech Kwaśnicki – z branżą sprężonego powietrza związany od 2004.
Spręża koszty i uwalnia zyski firm produkcyjnych, bo wierzy, że dobra kondycja zakładów przemysłowych ulepsza życie wszystkich ludzi.
W swojej pracy stosuje nowoczesne metody obniżania kosztów użytkowania sprężonego powietrza. Poprawia już istniejące instalacje oraz wdraża rozwiązania dla nowo powstających firm. Zaproś do kontaktów w LinkedIn:
    


Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo