MENU
 Pobierz darmowy praktyczny poradnik
"JAK OSZCZĘDZAĆ SPRĘŻONE POWIETRZE"


pobierz poradnik

w jaki sposób prawidłowo dobrać kompresor śrubowy

W jaki sposób prawidłowo dobrać kompresor powietrza
do potrzeb zakładu produkcyjnego?

czas oglądania: 1:50 min
 
Prawidłowy dobór sprężarki powietrza - to taki dobór, dzięki któremu zakład produkcyjny może bez przerwy, bez zakłóceń, produkować z maksymalną wydajnością swoje produkty. Prawidłowy dobór wiąże się również się z tym, że staramy się maksymalnie ograniczyć zużycie energii elektrycznej, którą kompresor pobiera do wytworzenia sprężonego powietrza.

Potrzebna jest wiedza na temat tego, ile zakład zużywa sprężonego powietrza. Konieczne jest zsumowanie zużycia wszystkich odbiorników – począwszy od skomplikowanych maszyn produkcyjnych, a skończywszy na pistoletach i różnych innych elementach, które używają sprężonego powietrza. Suma zużycia może być podawana jako m3/min, m3/h, l/min, l/s.

To całkowite zużycie sprężonego powietrza powiążemy jeszcze z ciśnieniem. Otrzymamy wartość przykładowo 2 m3/min przy ciśnieniu 7,5 bar.

Mając taką wartość możemy prawidłowo dobrać kompresor.

Aczkolwiek zalecamy jeszcze weryfikację tego czy charakter produkcji nie określa np. że będą możliwości dopracowania tego doboru.


 
 
W razie trudności z określeniem zapotrzebowania możesz zwrócić się też do nas.
Wspólnie z pewnością zdołamy ustalić wymagane dane.

 
 
 
 
Zadzwoń, pomożemy wybrać. Szybki kontakt z specjalistą:
+48 511 065 456

lub napisz: info@comest.pl
 
 
 

 
O AUTORZE:
Wojciech Kwaśnicki – z branżą sprężonego powietrza związany od 2004.
Spręża koszty i uwalnia zyski firm produkcyjnych, bo wierzy, że dobra kondycja zakładów przemysłowych ulepsza życie wszystkich ludzi.
W swojej pracy stosuje nowoczesne metody obniżania kosztów użytkowania sprężonego powietrza. Poprawia już istniejące instalacje oraz wdraża rozwiązania dla nowo powstających firm. Zaproś do kontaktów w LinkedIn:
    


Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo