MENU
 Pobierz darmowy praktyczny poradnik
"JAK OSZCZĘDZAĆ SPRĘŻONE POWIETRZE"


pobierz poradnik

Ile kosztuje detekcja wycieków sprężonego powietrza?

Detekcja wycieków sprężonego powietrza | Comest

Średnie koszty wycieków sprężonego powietrza



Każda instalacja sprężonego powietrza przecieka. Możemy przyjąć, że przez wycieki tracimy około 25% energii.
W polskich firmach średnia moc zainstalowanych kompresorów to 100 kW.

Przyjmijmy, że będzie to jeden kompresor o mocy 90 kW, a cena energii to 0,6 zł / kWh. Straty na wyciekach sprężonego powietrza przy pracy na dwie zmiany, od poniedziałku do piątku, wyniosą więc przynajmniej 54 000,00 zł rocznie!

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje o cenach za detekcję wycieków sprężonego powietrza, procesie detekcji, czasochłonności detekcji i wszystkich informacjach, jakich potrzebujemy do przygotowania oferty dla Twojego zakładu:


 
Cena detekcji Proces detekcji Ile to trwa?  Przygotowanie oferty Wypełnij formularz
 
 
 
 


Cena detekcji wycieków sprężonego powietrza

 
Zamawiając detekcję w naszej firmie, zapłacisz kilka tysięcy złotych za jeden dzień naszej pracy. Możliwe jest też rozliczenie „za rezultaty”, czyli procent od znalezionych wycieków.
 
Cena detekcji sprężonego powietrza obejmuje:
●  pracę zespołu audytorów na terenie Twojej firmy,
●  opracowanie raportu z wykonanych działań,
●  koszty podróży zespołu naszych specjalistów.

Zespół audytorów składa się z dwóch osób. Jedna prowadzi detekcję – ma na uszach słuchawki podłączone do detektora ultradźwiękowego i „szuka” wycieków. Druga osoba ma więcej zadań: po pierwsze dba o bezpieczeństwo kolegi, który przez słuchawki ma ograniczony kontakt z otoczeniem. Oprócz tego musi oznakowywać miejsca wycieków specjalnymi etykietami, wykonuje zdjęcia tych miejsc oraz wypełnia specjalny arkusz raportu.
Wycieki sprężonego powietrza | Comest
 
 

Raport detekcji wycieków sprężonego powietrza

 
Raport detekcji wycieków sprężonego powietrza | Comest Druga faza zadania to opracowanie raportu. Odbywa się ono w biurze naszej firmy. Audytorzy porządkują zebraną dokumentację, przygotowują opisy oraz zdjęcia – po dwa do każdego punktu. Często, oprócz samej dokumentacji wycieków, cenniejsze są wnioski audytorów na temat tego, jak wygląda instalacja, jak pracują sprężarki lub… jak pracownicy obchodzą się ze sprężonym powietrzem.

Sama detekcja nie powoduje jeszcze, że wycieki ustaną. Naprawa wycieków to kluczowy krok do uzyskania oszczędności w użytkowaniu sprężonego powietrza.
 
 


Jak otrzymać ofertę na detekcję w Twoim zakładzie?


Wypełnij krótki formularz ►

 
 



Jak przebiega proces detekcji wycieków sprężonego powietrza?

 
Identyfikujemy i oznakujemy wycieki 
Detektorem ultradźwiękowym wyszukujemy wycieki. Wszystkie miejsca  na terenie zakładu, gdzie znaleziono wycieki, oznaczane są widocznymi zawieszkami. Nasza rada: usuń zawieszki dopiero po naprawie wycieku. 

Przygotowujemy dokumentację fotograficzną
Wycieki zostają od razu zapisane w formie fotograficznej. Na jednym zdjęciu wskazane jest umiejscowienie wycieku, na drugim maszyna/ urządzenia na którym został znaleziony.

Opracujemy i przygotowujemy raport
Porządkujemy zebraną dokumentację, przygotowujemy raport w formie elektronicznej: opisy wycieków oraz zdjęcia. Opisanie wycieków poprzez ciśnienie, odczyt w dB, koszt wycieku, wielkość [l/min], energię traconą w wyniku wycieku [kWh], emisję CO2, NOx, Sox.

Oferujemy naprawę wycieków
Jeśli w Twoim zakładzie nie ma służb zajmujących się naprawami wycieków, możesz przekazać nam to zadanie. Przygotowujemy wycenę napraw, które wykonają nasi specjaliści. Postęp napraw jest widoczny zaraz po ich wprowadzeniu.

Zobacz jak w praktyce wygląda
wykrywanie nieszczelności:



 
 

 



Ile czasu zajmuje detekcja nieszczelności instalacji sprężonego powietrza?

 
Z naszych doświadczeń wynika, że sprawnie działający, zgrany zespół audytorów może w jeden dzień przejść około 5000 m2 powierzchni zakładu. Mamy na myśli powierzchnię produkcyjną, bo na niej są urządzenia pneumatyczne. 
Dlatego, jeśli Twój zakład ma 15 000 m2 powierzchni, z czego połowa to magazyny, możesz liczyć, że w niecałe dwa dni zostanie wykonana detekcja i oznakowanie wycieków sprężonego powietrza. Zwróć uwagę, że podana powierzchnia i czas jaki szacujemy na detekcję są oparte na naszych doświadczeniach. Zawsze może pojawić się odstępstwo od tej reguły. 



Co, jeśli przez część magazynową przechodzą rurociągi?

Znów odwołujemy się do naszych doświadczeń. W bardzo wyjątkowych sytuacjach napotykamy nieszczelności w rurociągach. Zdarza się to przy bardzo starych lub wyjątkowo źle wykonanych instalacjach. Nawet jeśli, to przejście przez pomieszczenia, gdzie biegną rurociągi trwa krótko i nie wliczamy go do powierzchni produkcyjnej. 
Pamiętaj, że wykrycie wycieków to dopiero początek drogi do oszczędności. Dopiero uszczelnienie instalacji przyniesie korzyści.
Audyty sprężonego powietrza | Comest
 
 


Co musimy wiedzieć, żeby można było przygotować ofertę na detekcję?


Przygotowanie oferty na detekcję wycieków sprężonego powietrza w Twojej firmie wymaga od nas posiadania kilku informacji.
Potrzebujemy ich po to, aby szybko ocenić i wskazać Ci, czy nasza usługa da realne korzyści Twojej firmie.


 



Liczba i moc sprężarek?

Zacznijmy więc od źródła, czyli od sprężarek. Ważne jest abyśmy wiedzieli jaka jest ich moc i wydajność. Wystarczy, że podasz nam ich modele, a resztę sami odnajdziemy. 

Jeśli to możliwe, chcielibyśmy również wiedzieć, ile Twoje sprężarki przepracowały godzin: całkowicie oraz pod obciążeniem. To są informacje, które wiele nam powiedzą na temat tego, jaki jest potencjał oszczędności w Twojej firmie.
 



Jak zakład pracuje?

Przygotuj też odpowiedź na pytanie: ile godzin rocznie pracuje Twoja firma. Bez przesady – nie musimy znać tej liczby co do minuty. Wystarczy, że będzie to na przykład: „dwie zmiany od poniedziałku do piątku, w soboty jedna, w niedziele postój”.
 



Powierzchnia produkcyjna zakładu?

Ostatnie pytanie dotyczy powierzchni produkcyjnej Twojej firmy. Będzie to pomocne przy określeniu, ile czasu audytorzy będą musieli poświęcić na detekcję.
 


Dlaczego pytamy o te wszystkie rzeczy? Dlatego, że chcemy abyś od pierwszej chwili miał informację o tym, czy przedsięwzięcie, które nam zlecasz, będzie opłacalne. Moc sprężarek, czas ich pracy i czas naszej pracy w łatwy sposób pozwalają stwierdzić czy wydatki na detekcję i naprawy to koszt czy inwestycja.

 
 
  

Jak otrzymać ofertę na detekcję w Twoim zakładzie?


Wypełnij krótki formularz ►

 
 
 

Jakie są kroki do uzyskania oszczędności w użytkowaniu sprężonego powietrza?

Pierwsza detekcja wycieków sprężonego powietrza - to początek procesu, który musi być kontynuowany. Według naszego doświadczenia najskuteczniejszym działaniem będzie usunięcie wycieków najszybciej jak to możliwe, potem praca 2-3 miesięcy i ponowna detekcja nieszczelności.  Tą metodą, stosowaną w innych znanych nam zakładach, można skutecznie obniżać straty w sprężonym powietrzu do poziomu, gdy częstsza niż coroczna detekcja nie będzie opłacalna.

 

Detekcja nieszczelności
sprężonego powietrza

Naprawa wycieków
sprężonego powietrza

Cykliczna
detekcja wycieków
 
 




Chcesz otrzymać ofertę na detekcję w Twoim zakładzie? 

Wypełnij i wyślij formularz, wkrótce skontaktujemy się z Tobą:



* Wszystkie pola muszą być wypełnione


 
 

Bezpośredni kontakt:

Zadzwoń: +48 511 065 456

Napisz: info@comest.pl



 

Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo