MENU
 Pobierz darmowy praktyczny poradnik
"JAK OSZCZĘDZAĆ SPRĘŻONE POWIETRZE"


pobierz poradnik

Kompresor śrubowy Airpol EnergySmart 5 Dry

Sprężarka śrubowa Airpol EnergySmart 5 Dry z falownikiem i oszuszaczem | dwa zbiorniki po 70 l - 5.5 kW - 10 bar

 
Kompresor śrubowy AIRPOL EnergySmart 5 DRY | COMEST
 
27 810,00 zł netto
(34 206,30 zł brutto)

Cena obejmuje:
kompresor z dokumentacją techniczną, wąż połączeniowy i 2 m kabla zasilającego.


Możliwość ustalenia cen indywidualnie. Jako autoryzowany przedstawiciel producenta Airpol możemy zaoferować kompresory w specjalnych cenach.
 
 Możliwe opcje płatności: przelew lub leasing
Uruchomienie, szkolenie obsługi i regulacja kompresora przez autoryzowany serwis ZA DARMO (na terenie całej Polski)
  Transport ZA DARMO (na terenie Polski)
  Dostawa: z magazynu lub 4-6 tygodnie
 Gwarancja: 5 lat bez limitu godzin pracy
●  Materiały do pobrania:
Karta katalogowa 

Zobacz jak wygląda proces dostawy.

Zapytania/ Zamówienia telefonicznie lub mailowo:
 
 
Wypełnij formularz
 
  
 
 
 
 
 

Airpol EnergySmart 5 DRY – chłodzona powietrzem sprężarka śrubowa o mocy 5.5 kW, ze zmienną wydajnością 10-50 m3/h przy ciśnieniu 8 bar lub 10-40 m3/h przy 10 bar, wyposażona w dwa zbiorniki o pojemności po 70 l (nie wymaga rejestracji w UDT), przetwornicę częstotliwości (falownik) i z funkcją ULTRA SPEED wykonana na ciśnienie do 10 bar, i zintegrowana z zestawem uzdatniania sprężonego powietrza (klasa czystości 2.4.2 zgodnie z normą ISO 8573.1).

W pełni automatyczny, zamknięty w kompaktowej obudowie kompresor, który włączasz i od razu używasz. Nie potrzebujesz dodatkowych prac instalacyjnych – wystarczy podłączyć kompresor do sieci zasilającej i pneumatycznej.  Sprężarka przeznaczona do użytku przemysłowego i wykazuje swoją wytrzymałość w ciągłej pracy i w ciężkich warunkach eksploatacyjnych.

 
 


Dane techniczne
 
●  Typ: sprężarka śrubowa na zbiorniku, z osuszaczem, z przetwornicą częstotliwości (z falownikiem)
●  Model: Airpol Energy Smart 5 Dry
●  Zmienna wydajność:
0.166-0.66 m3/min (10-40 m3/h) przy ciśnieniu 10 bar
Wykonanie z funkcją Ultra Speed: ciśn. max 10 bar, możliwość obniżenia ciśn. do 6,5 bar i zwiększenia wydajności sprężarki do:

0.166-0.9 m3/min (10-54 m3/h) przy ciśnieniu 6.5 bar
0.166-0.86 m3/min (10-52 m3/h) przy ciśnieniu 7.5 bar
0.166-0.83 m3/min (10-50 m3/h) przy ciśnieniu 8 bar
0.166-0.75 m3/min (10-45 m3/h) przy ciśnieniu 9 bar


●  Moc silnika: 5.5 kW
●  Pojemność zbiornika: 2x70 l
●  Masa: 410 kg
●  Wymiary gabarytowe (dł.x szer.x wys.): 950 x 700 x 1702 mm
  Sposób przenoszenia napędu: przekładnia pasowa
●  Poziom hałasu: 62 dB (A)
●  Ciśnieniowy punkt rosy osuszacza: +3°C
●  Klasa czystości spręż. powietrza wg.ISO 8573.1: 2.4.2
●  Temperatura sprężonego powietrza: ok. 10°C powyżej temperatury otoczenia
  Zapotrzebowanie powietrza chłodzącego: 1200 m3/h
  Temperatura otoczenia: 5 ÷ 40°C
●  Przyłącze sprężonego powietrza: G 3/4
●  Sterowanie: mikroprocesorowe
●  Zasilanie: 400 V/ 3 ph/ 50 Hz
  Stopień ochrony silnika: IP55
  Klasa sprawności energetycznej silnika: IE3
  Zalecany przekrój przewodu zasilającego5x2.5 mm2
  Zabezpieczenie: 20 A
  Dozór UDT: Nie podlega
 
 

Kompresor śrubowy AIRPOL EnergySmart 5 Dry - OPIS

  
 

● MAŁE GABARYTY – KOMPAKTOWA BUDOWA

Kompresor zintegrowany z systemem uzdatniania sprężonego powietrza i wyposażony w dwa zbiorniki po 70 l zamknięty jest w jednej obudowie o kompaktowych wymiarach (950x700x1702 mm), dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca w przestrzeni produkcyjnej.
 
● ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ
Sprężarka jest wyposażona w przetwornicę częstotliwości (falownik) dopasowującą wydajność sprężarki do rzeczywistego zapotrzebowania na sprężone powietrze, co znacznie wpływa na oszczędność energii.
 
● CICHA PRACA – TYLKO 62 dB
Dzięki zastosowaniu wentylatora promieniowego zasilanego odrębnym – niskoobrotowym silnikiem sprężarka pracuje wyjątkowo cicho (62 dB).
 
● BRAK FORMALNOŚCI ZWIĄZANYCH Z REJESTRACJĄ W UDT

Sprężarka wykonana na ciśnienie 10 bar i wyposażona w dwa zbiorniki po 70 l nie wymaga rejestracji w UDT zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 17 grudnia 2021 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego dla niektórych urządzeń ciśnieniowych podlegających dozorowi technicznemu Dz.U. z 2022 r. poz. 68.

Kompresor Airpol EnergySmart 5 Dry | Comest
 

ZINTEGROWANY SYSTEM UZDATNIANIA SPRĘŻONEGO POWIETRZA

 
Osuszacz kompresora Airpol EnergySmart 5 DRY | ComestKompresor Airpol EnergySmart 5 Dry posiada zintegrowany system uzdatniania sprężonego powietrza. Pierwszy filtr wstępny, osuszacz ziębniczy, filtr dokładny – spełnia wymagania większości zakładów produkcyjnych. Klasa czystości sprężonego powietrza uzyskana po takim układzie to 2.4.2. (wg. normy ISO 8573.1) i jest akceptowana w przez większość naszych klientów.

Osuszacz chłodniczy usuwa wilgoć ze sprężonego powietrza do wymaganego punktu rosy +3°C. Zintegrowany filtr wstępny usuwa  cząstki stałe i ciekłe większych niż 3 µmfiltr dokładny – usuwa cząstki stałe większe niż µm i zapewnia uzyskanie resztkowej zawartości oleju za filtrem nie większej niż 0,1 mg/m3. Taki układ uzdatniania sprężonego powietrza zapewnia wymaganą jakość sprężonego powietrza.

Osuszacz chłodniczy razem z dwoma filtrami sprężonego powietrza umieszczane są w jednej obudowie wraz z całym zespołem sprężarkowym. Taki zestaw eliminuje konieczność wygospodarowania dodatkowej przestrzeni roboczej i poniesienia kosztów instalacji układu uzdatniania sprężonego powietrza.

 

ZMIENNOOBROTOWA SPRĘŻARKA Z PŁYNNĄ REGULACJĄ WYDAJNOŚCI

Kompresor Airpol EnergySmart 5 Dry wyposażony jest w przetwornicę częstotliwości (falownik) Delta C2000+. Zapewnia to płynną regulację obrotów w zakresie od 20% do 100% (w zależności od ciśnienia nastawionego na sterowniku). 

Dostosowanie pracy kompresora daje Ci korzyści w postaci mniejszych kosztów energii elektrycznej. Dodatkowo zmniejsza zużycie elementów sprężarki co wydłuża okres jej eksploatacji i obniża koszty serwisowania. Również zmniejsza wahania ciśnienia w sieci pneumatycznej.

Nowatorska funkcja Ultra Speed daje Ci możliwość zmiany nastaw ciśnienia roboczego w zakresie 6.5 – 10 bar i tym samym uzyskania stosownej dla danego ciśnienia wydajności sprężarki. Dzięki tej funkcji możliwa jest jeszcze większa oszczędność energii elektrycznej. Funkcja Ultra Speed jest szczególnie przydatna w momentach ponadnormatywnego zapotrzebowania na sprężone powietrze.

Falownik kompresora Airpol EnergySmart 5 Dry | Comest
 

EFEKTYWNY SYSTEM CHŁODZENIA

Wentylator kompresora Airpol EnergySmart 5 DRY | Comest


Wydajny wentylator promieniowy o wysokiej efektywności zapewnia skuteczne chłodzenie przez cały okres użytkowania sprężarki. Wentylator jest napędzany osobnym silnikiem o niskiej prędkości obrotowej, co znacznie obniża poziom hałasu generowanego przez sprężarkę do 62 dB oraz zapewnia wysoką efektywność energetyczną całego urządzenia.

 

DWA ZBIORNIKI 70 L


Sprężarka wykonana na ciśnienie 10 bar została wyposażona w dwa zbiorniki o pojemności po 70 l i ciśnieniu maksymalnym 11 bar. Dzięki temu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 17 grudnia 2021 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego dla niektórych urządzeń ciśnieniowych podlegających dozorowi technicznemu Dz.U. z 2022 r. poz. 68 nie wymaga rejestracji w UDT.

Właściwie dobrane zbiorniki zapewniają sprężarce szybki czas ładowania.

Zbiorniki Kompresora Airpol EnergySmart 5 Dry | COMEST
   

KONSTRUKCJA

 
Element śrubowy kompresora

W sprężarce zastosowany stopień śrubowy ASU o zoptymalizowanym profilu wirników. Stopień śrubowy w całości zaprojektowany, wyprodukowany i testowany w fabryce Airpol w Polsce. Stąd jest gwarancja niezawodności i wysokiej wydajności sprężarki przez cały okres użytkowania.

Długi okres użytkowania – pierwsza regeneracja łożysk dopiero po upływie 20 000 ÷ 30 000 godzin pracy – zaprojektowane do pracy w trybie ciągłym 24/7.

Szczegółowa kontrola jakości przeprowadzana jest na każdym etapie produkcji. Stosowane są sprawdzone jakościowe podzespoły i materiały.

Przemyślana konstrukcja sprężarki, dobry dostęp do wszystkich komponentów usprawnia i skraca czynności obsługowe. Obsługa codzienna oraz serwisowa jest prosta i niewymagająca specjalistycznych narzędzi.

 

SYSTEM KONTROLI SPRĘŻARKI

Dzięki inteligentnemu sterowaniu kompresorem masz pełną kontrolę nad działaniem. Sprawdzisz stan: wybór trybu pracy, modyfikacja różnego rodzaju nastaw, obserwacja aktualnych wartości parametrów sprężarki, stanu liczników czasu pracy, zużycia energii i wiele innych.

Prosty w obsłudze i intuicyjny sterownik mikroprocesorowy zapewnia sprawną pracę i bezpieczeństwo całego układu oraz stały monitoring parametrów roboczych sprężarki.

Sterownik MS-286 wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz 3,5″. Można ustawić w nim jeden z czterech dostępnych języków: polski, angielski, rosyjski, niemiecki.

Sterownik Kompresora Energy Smart 5 Dry | COMEST
 

BEZPIECZNY ZDALNY MONITORING

Monitoring kompresora Energy Smart 5 Dry
Zdalny monitoring sprężarki oparty jest o webserwer hostowany bezpośrednio z poziomu sterownika niezależnie od dostępu do internetu. Dzięki temu nie ma konieczności wysyłania danych poza sieć lokalną zakładu. Eliminuje to ryzyko szpiegowania sprężarek i ataków cybernetycznych.

 

KORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKÓW   

● 5 lat gwarancji producenta bez limitu godzin pracy sprężarki śubowej obejmuje wszystkie podzespoły kompresora.
● Dostarczony kompresor śrubowy na miejsce klienta jest gotowy do pracy bez skomplikowanego montażu.
● Jako polski producent Airpol zapewnia szybki dostęp do oryginalnych części i materiałów eksploatacyjnych.
● Szybki dostęp do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.
● Sprężarka wykonana na ciśnienie do 10 bar nie podlega dozorowi UDT.

● Wsparcie techniczne i merytoryczne przez Comest - autoryzowany przedstawiciel producenta Airpol.

5 lat gwarancji dla sprężarek Airpol | COMEST
 
 

Jak wygląda proces dostawy?

 
​​
 
Warunki dostawy sprężarki śrubowej Airpol Energy Smart 5 Dry:
 
 
● Dostawa jest BEZPŁATNA do wskazanego przez zamawiającego miejsca na terenie Polski. Sprężarka może być dostępna w magazynie i dostawa jest od ręki lub czas oczekiwania na wyprodukowanie sprężarki wynosi ok. 4-6 tygodni.

● Cena nie zawiera kosztów rozładunku, wykonania instalacji pneumatycznej i elektrycznej – mogą być doliczone na podstawie dodatkowych ustaleń.

● BEZPŁATNIE: Uruchomienie, szkolenie obsługi i regulacja kompresora są przeprowadzone przez COMEST autoryzowany serwis lub serwis producenta Airpol.

● Cena zawiera instrukcje obsługi w języku polskim, dokumentację producenta.

● GWARANCJA sprężarki: 5 lat bez limitu godzin, pod warunkiem uruchomienia przez autoryzowany serwis oraz wykonywania odpłatnych przeglądów serwisowych przewidzianych w DTR. Interwały przeglądów: co 3000 godzin pracy sprężarki lub co roku (jeżeli sprężarka nie przepracowała 3000 godz. w ciągu 12 m-cy).

● Zamówienia pisemne prosimy kierować na adres email: info@comest.pl

● Warunki płatności: 100% faktura proforma przy zamówieniu. Możliwość uzgodnienia innych opcji płatności.

● Powyższa informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66§1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Ostateczne wyposażenie, warunki i termin dostawy, zostaną potwierdzone po otrzymaniu zamówienia.
Kompresor śrubowy Airpol EnergySmart 5 Dry| COMEST
 
 

FAQ 
Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 
 
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
Masz dodatkowe pytania odnośnie kompresora Airpol EnergySmart 5 Dry?
Chcesz zamówić kompresor?

Wypełnij i wyślij formularz, skontaktujemy się z Tobą z odpowiedziami:
  

* Wszystkie pola muszą być wypełnione

 
 
Klienci o współpracy:
 
Comest - opinie


Dobór urządzenia, przeprowadzony przez firmę COMEST, spowodował obniżenie zużycia energii elektrycznej na sprężone powietrze o połowę. Sama inwestycja także okazała się mniejsza niż przewidywaliśmy. Dostarczona sprężarka śrubowa działa prawidłowo. Polecamy także obsługę serwisową i wsparcie merytoryczne firmy COMEST.

PPM-T, Gdańsk
 
Comest - opinie

„Firma COMEST jest rzetelnym partnerem, dostosowującym się w pełni do potrzeb klienta. Nie mając żadnych zastrzeżeń co do jakości i terminowości wykonanych usług, jak również lojalności wobec naszej firmy, możemy szczerze polecić firmę COMEST jako solidnego kontrahenta”.

Pos systems, Dębogórze
 
Opinie o Comest

„Urządzenie całkowicie zgodne parametrami i gabarytami z tym, czego potrzebowaliśmy. Dostawca zrealizował zadanie sprawnie i kompleksowo, co zaoszczędziło nasz czas i środki. W kolejnych projektach również zaproponujemy udział firmie COMEST”.

PGKiM, Kalisz Pomorski
 
  

Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo