MENU
 Pobierz darmowy praktyczny poradnik
"JAK OSZCZĘDZAĆ SPRĘŻONE POWIETRZE"


pobierz poradnik

Kompresor śrubowy Airpol KPR15 ze zbiornikiem i falownikiem

Sprężarka śrubowa Airpol KPR15 z falownikiem na zbiorniku 500 l - 15 kW - 10 | 13 | 15 bar

 
Kompresor śrubowy AIRPOL KPR15 | COMEST
 
32 400,00 zł netto
(39 852,00 zł brutto)

Cena obejmuje:
kompresor z dokumentacją techniczną, wąż połączeniowy i 2 m kabla zasilającego.


Możliwość ustalenia cen indywidualnie. Jako autoryzowany przedstawiciel producenta Airpol możemy zaoferować kompresory w specjalnych cenach.

  Możliwe opcje płatności: przelew lub leasing
Uruchomienie, szkolenie obsługi i regulacja kompresora przez autoryzowany serwis ZA DARMO (na terenie całej Polski)
  Transport ZA DARMO (na terenie Polski)
  Dostawa: z magazynu lub 2-4 tygodnie

 Gwarancja: 5 lat bez limitu godzin pracy
●  Materiały do pobrania:
Karta danych technicznych do 10 bar
Karta danych technicznych do 15 bar
Rysunek wymiarowy

Zobacz jak wygląda proces dostawy.

Zapytania/ Zamówienia telefonicznie lub mailowo:
 
 
Wypełnij formularz
 
  
 
 
 
 
 
Czy wybór kompresora Airpol KPR15 odpowiada potrzebom Twojej instalacji:
 
Jeśli zapotrzebowanie na sprężone powietrze w Twojej firmie wynosi nie więcej niż 2.00 m3/min przy ciśnieniu 10 bar, ale nie mniej niż lub 0.86 m3/min i mocno zmienia się w krótkich odstępach czasu - ten kompresor Airpol KPR15 odpowiada Twoim wymaganiom (lub jeśli 0.28-1.6 m3/min przy 13 bar i 0.28-1.41 m3/min przy 15 bar).
 
Jeśli Twoja produkcja charakteryzuje się dość stabilnym zużyciem powietrza w czasie, a zapotrzebowanie wynosi 2.00 m3/min przy 10 barach z powodzeniem możesz użyć kompresora stałoobotowego Airpol KT15 lub Airpol K15.

Zbiornik sprężonego powietrza o pojemności 500 l dla kompresorów tej wielkości jest dostatecznie duży, żeby zapewnić ciągłą i stabilną pracę Twojej firmy. Kompresor nadaje się do wielu różnych zastosowań przemysłowych.
 
 


Dane techniczne
 
●  Typ: sprężarka śrubowa na zbiorniku z przetwornicą częstotliwości (z falownikiem)
●  Model: Airpol KPR15
●  Zmienna wydajność:
0.86-2.00 m3/min (52-120 m3/h) przy ciśnieniu 10 bar (wykonanie z funkcją Ultra Speed: ciśn. max 10 bar, możliwość obniżenia ciśn. do 6,5 bar i zwiększenia wydajności sprężarki)
0.28-1.6 m3/min (17-96 m3/h) przy ciśnieniu 13 bar
0.28-1.41 m3/min (17-85 m3/h) przy ciśnieniu 15 bar
●  Moc silnika: 15 kW
●  Pojemność zbiornika: 500 l
●  Masa: 490 kg (10 bar); 545 kg (13-15 bar)
●  Wymiary gabarytowe (dł.x szer.x wys.): 1920 x 660 x 1600 mm
●  Sposób przenoszenia napędu: przekładnia pasowa
●  Poziom hałasu: 72 dB (A)
●  Temperatura sprężonego powietrza: około 10°C powyżej temperatury otoczenia
  Zapotrzebowanie powietrza chłodzącego: 3500 m3/h
  Temperatura otoczenia: 5 ÷ 40°C
●  Przyłącze sprężonego powietrza: G 3/4
●  Sterowanie: mikroprocesorowe
●  Zasilanie: 400 V/ 3 ph/ 50 Hz
  Stopień ochrony silnika: IP55
  Klasa sprawności energetycznej silnika: IE3
  Zalecany przekrój przewodu zasilającego4x6 mm2
  Zabezpieczenie40 A
 
 


Kompresor śrubowy AIRPOL KPR15 - OPIS

Chłodzona powietrzem sprężarka śrubowa o mocy 15 kW, z zmienną wydajnością 866 - 2000 l/min przy 10 bar lub 283 - 1600 l/min przy 13 bar lub 283 - 1416 l/min przy 15 bar. Kompresor o kompaktowej budowie, zamontowany na zbiorniku o pojemności 500 l, wyposażony w przetwornicę częstotliwości (falownik) i z funkcją ULTRA SPEED w sprężarce wykonanej na ciśnienie do 10 bar.

Nowatorska funkcja Ultra Speed daje Ci możliwość zmiany nastaw ciśnienia roboczego w zakresie 6.5 – 10 bar i tym samym uzyskania stosownej dla danego ciśnienia wydajności sprężarki. Dzięki tej funkcji możliwa jest jeszcze większa oszczędność energii elektrycznej. Funkcja Ultra Speed jest szczególnie przydatna w momentach ponadnormatywnego zapotrzebowania na sprężone powietrze. Dzięki tej funkcji masz pełną swobodę dostosowania ciśnienia/ wydajności kompresora w dopuszczonym przez producenta zakresie.

W pełni automatyczny kompresor, który włączasz i od razu używasz. Nie potrzebujesz dodatkowych prac instalacyjnych - wystarczy podłączyć kompresor do sieci zasilającej i pneumatycznej. Wszystkie sprężarki posiadają znormalizowane przyłącze. Zbiornik sprężonego powietrza dobrany tak, aby zapewniać stałe ciśnienie dla Twoich urządzeń produkcyjnych. Sprężarka przeznaczona do użytku przemysłowego i wykazują swoją wytrzymałość w ciągłej pracy i w ciężkich warunkach eksploatacyjnych.


ZMIENNOOBROTOWA SPRĘŻARKA Z PŁYNNĄ REGULACJĄ WYDAJNOŚCI

 
Kompresor Airpol KPR15 wyposażany w przetwornicę częstotliwości (falownik), co zapewnia płynną regulację obrotów w zakresie od 20% do 100% (w zależności od ciśnienia nastawionego na sterowniku) i dostosowuje wydajność sprężarki do rzeczywistego poboru sprężonego powietrza.

Dostosowanie pracy kompresora daje Ci korzyści w postaci mniejszych kosztów energii elektrycznej oraz mniejszego zużycia elementów sprężarki co wydłuża okres jej eksploatacji i obniża koszty serwisowania. Również zmniejszenie wahania ciśnienia w sieci pneumatycznej.


Nasze doświadczenia wskazują jednak, że najlepiej to rozwiązanie sprawdza się gdy w firmie występują zmiany zużycia sprężonego powietrza sięgające kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu procent. Może mieć to miejsce w czasie jednej zmiany albo w dobowym lub tygodniowym odcinku czasu.
Falownik kompresora Airpol | ComestKONSTRUKCJA
 
Element śrubowy kompresora W sprężarce zastosowany stopień śrubowy ASU o zoptymalizowanym profilu wirników. Stopień śrubowy w całości zaprojektowany, wyprodukowany i testowany w fabryce Airpol w Polsce. Stąd jest gwarancja niezawodności i wysokiej wydajności sprężarki przez cały okres użytkowania. 

Długi okres użytkowania - pierwsza regeneracja łożysk dopiero po upływie 20 000 ÷ 30 000 godzin pracy - zaprojektowane do pracy w trybie ciągłym 24/7.


Szczegółowa kontrola jakości przeprowadzana jest na każdym etapie produkcji. Stosowane są sprawdzone jakościowe podzespoły i materiały.

Przemyślana konstrukcja sprężarki, dobry dostęp do wszystkich komponentów usprawnia i skraca czynności obsługowe. Obsługa codzienna oraz serwisowa jest prosta i niewymagająca specjalistycznych narzędzi.
 


SYSTEM KONTROLI SPRĘŻARKI
 
Dzięki inteligentnemu sterowaniu kompresorem masz pełną kontrolę nad działaniem stan: wybór trybu pracy, modyfikacja różnego rodzaju nastaw, obserwacja aktualnych wartości parametrów sprężarki, stanu liczników czasu pracy, zużycia energii i wiele innych.

MS-187FRQ to sterownik dedykowany do sprężarek współpracujących z falownikami o mocy do 22 kW. Sterowanie falownikiem odbywa się za pomocą protokołu Modbus RTU. W sterowniku można ustawić jeden z czterech dostępnych języków: polski, angielski, rosyjski, niemiecki.

Prosty w obsłudze i intuicyjny sterownik mikroprocesorowy  zapewnia sprawną pracę i bezpieczeństwo całego układu oraz stały monitoring parametrów roboczych sprężarki. 

 
Sterownik Kompresora Airpol | COMESTKORZYŚCI DLA UŻYTKOWNIKÓW 
 
5 lat gwarancji dla sprężarek Airpol | COMEST ●  5 lat gwarancji producenta bez limitu godzin pracy sprężarki śubowej obejmuje wszystkie podzespoły kompresora.

●  Dostarczony kompresor śrubowy na miejsce klienta jest gotowy do pracy bez skomplikowanego montażu.

●  Jako polski producent Airpol zapewnia szybki dostęp do oryginalnych części i materiałów eksploatacyjnych.

●  Szybki dostęp do serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

●  Gotowa dokumentacja techniczna, żeby bezproblemowo zgłosić nowy kompresor śrubowy w UDT.

●  Wsparcie techniczne i merytoryczne przez Comest - autoryzowany przedstawiciel producenta Airpol.
  
 
Jak wygląda proces dostawy?
 
​​
 
Warunki dostawy sprężarki śrubowej Airpol KPR15:
 
 
● Dostawa jest BEZPŁATNA do wskazanego przez zamawiającego miejsca na terenie Polski. Sprężarka może być dostępna w magazynie i dostawa jest od ręki lub czas oczekiwania na wyprodukowanie sprężarki wynosi ok. 2-4 tygodnie.

● Cena nie zawiera kosztów rozładunku, wykonania instalacji pneumatycznej i elektrycznej – mogą być doliczone na podstawie dodatkowych ustaleń.

● BEZPŁATNIE: Uruchomienie, szkolenie obsługi i regulacja kompresora są przeprowadzone przez COMEST autoryzowany serwis lub serwis producenta Airpol.

● Cena zawiera instrukcje obsługi w języku polskim, dokumentacja producenta na potrzeby UDT.

● GWARANCJA sprężarki: 5 lat bez limitu godzin, pod warunkiem uruchomienia przez autoryzowany serwis oraz wykonywania odpłatnych przeglądów serwisowych przewidzianych w DTR. Interwały przeglądów: co 3000 godzin pracy sprężarki lub co roku (jeżeli sprężarka nie przepracowała 3000 godz. w ciągu 12 m-cy).

● Zamówienia pisemne prosimy kierować na adres email: info@comest.pl. Przy zamówieniu należy wybrać wymagane ciśnienie sprężarki: 10 bar lub 13 bar lub 15 bar.

● Warunki płatności: 100% faktura proforma przy zamówieniu. Możliwość uzgodnienia innych opcji płatności.

● Powyższa informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66§1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Ostateczne wyposażenie, warunki i termin dostawy, zostaną potwierdzone po otrzymaniu zamówienia.
Kompresor śrubowy Airpol KPR15 | COMEST
 
 

FAQ 
Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 
 
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
  
 
Masz dodatkowe pytania odnośnie kompresora Airpol KPR15?
Chcesz zamówić kompresor?

Wypełnij i wyślij formularz, skontaktujemy się z Tobą z odpowiedziami:
  

* Wszystkie pola muszą być wypełnione

 
 
 
Klienci o współpracy:
 
Comest - opinie


Dobór urządzenia, przeprowadzony przez firmę COMEST, spowodował obniżenie zużycia energii elektrycznej na sprężone powietrze o połowę. Sama inwestycja także okazała się mniejsza niż przewidywaliśmy. Dostarczona sprężarka śrubowa działa prawidłowo. Polecamy także obsługę serwisową i wsparcie merytoryczne firmy COMEST.

PPM-T, Gdańsk
 
Comest - opinie

„Firma COMEST jest rzetelnym partnerem, dostosowującym się w pełni do potrzeb klienta. Nie mając żadnych zastrzeżeń co do jakości i terminowości wykonanych usług, jak również lojalności wobec naszej firmy, możemy szczerze polecić firmę COMEST jako solidnego kontrahenta”.

Pos systems, Dębogórze
 
Opinie o Comest

„Urządzenie całkowicie zgodne parametrami i gabarytami z tym, czego potrzebowaliśmy. Dostawca zrealizował zadanie sprawnie i kompleksowo, co zaoszczędziło nasz czas i środki. W kolejnych projektach również zaproponujemy udział firmie COMEST”.

PGKiM, Kalisz Pomorski
 

Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo