MENU
Sprężarki powietrza - Kompresor przemysłowy

SPRĘŻARKI POWIETRZA

 
My dbamy o sprężone powietrze - Ty koncentrujesz się na swoim biznesie

Sprawdź jak pomagamy
 

Sprężarka Łopatkowa, Kompresory Przemysłowe

Obiegowa opinia głosi, że sprężarki łopatkowe pod wieloma względami ustępują dzisiaj kompresorom śrubowym. Tak naprawdę jednak mniejsza popularność tych urządzeń wynika z faktu, że są one idealne do niskich ciśnień, a te stosowane są w niewielu zakładach.

W ofercie COMEST zebraliśmy unowocześnione i ulepszone modele, rekomendowane dla zakładów wykorzystujących powietrze o ciśnieniu od 3 bar i mocy od 4 do 630 kW (bez zjawiska „dławienia”, które generowałoby straty energii). Jeśli chcesz wdrożyć w firmie urządzenie, które pracuje długo bez konieczności częstego i kosztownego serwisowania i będzie służyć przez wiele lat – nie znajdziesz lepszej opcji, niż sprężarka łopatkowa. Kompresory łopatkowe są niemal niezniszczalne, a do tego bezproblemowe w eksploatacji.

 

Kluczowe zalety sprężarek łopatkowych:

  • niezawodna konstrukcja, odporna na zużycie,
  • wysoka skuteczność,
  • duża wydajność energetyczna,
  • długie okresy bezobsługowej pracy,
  • niższe koszty eksploatacji i serwisu.

Konstrukcja sprężarek łopatkowych bazuje na wirniku umieszczonym mimośrodowo w cylindrze. Obrót wirnika sprawia, że swobodnie zamocowane łopatki wysuwają się tworząc zamknięte komory sprężania. Ponieważ wnętrze komory jest smarowane olejem (co dodatkowo chroni elementy sprężarki przed zużywaniem się, schładza je, a także uszczelnia komory w miejscu styku cylindra z łopatkami), przed wtłoczeniem do rurociągu olej oddzielany jest od mieszaniny gazów (w specjalnym podzespole - separatorze).

Sam układ olejowy jest układem typu zamkniętego – bezstratnego z chłodnicą i filtrem. Olej wymienia się co 2000 do 4000 godzin (w zależności od warunków pracy urządzenia).


Dodajmy, że łopatki wykonane są ze stopu metali o bardzo dużej trwałości (ich zużycie wynosi zaledwie kilka mm na 50 000 godzin pracy!). Co więcej – swobodne wysuwanie się łopatek sprawia, że mimo ich zużycia, sprężarka łopatkowa może nadal pracować efektywnie. W tego typu urządzeniach nie występuje zjawisko niekorzystnego strumienia zwrotnego.


Sprężarka łopatkowa to niezawodne i bezproblemowe sprężanie na wiele lat. 

 
Potrzebujesz konsultacji? Chcesz poznać więcej szczegółów?
 
Twój osobisty doradca odpowiada na pytania. Skontaktuj się z nim:
Wojciech Kwaśnicki
Zadzwoń: +48 511 06 54 56

Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo