Otrzymaj ofertę na najlepszą dmuchawę dla Ciebie

Już dziś dobierz odpowiednią dmuchawę powietrza  i oszczędzaj czas oraz swoje pieniądze!
 
Oto 5 najistotniejszych kryteriów doboru dmuchaw przemysłowych, które decydują o najskuteczniejszym działaniu Twojej aplikacji
 
Samodzielny dobór odpowiedniej dmuchawy może wydawać się trudny, bo jest wiele rodzajów dmuchaw przemysłowych, które mogą spełniać Twoje wymagania dotyczące ciśnienia i wydajności. To którą wybrać? Skąd wiadomo, która będzie najlepsza? Jaka marka będzie odpowiednia dla Twojego systemu? Które z parametrów powinieneś dokładnie przeanalizować gdy Przemyslowa dmuchawa powietrza Rootsaotrzymujesz ofertę na dmuchawę i podejmujesz decyzję o zakupie?

Upewnij się, że sprawdziłeś te parametry przed wyborem swojej dmuchawy powietrza:

WYDAJNOŚĆ (przepływ): gdy określisz jaka ilość powietrza jest potrzebna do prawidłowego działania Twojej aplikacji wybierz właściwy model – rozmiar dmuchawy.
Nie jest dobrą praktyką dobór zbyt dużej dmuchawy, w myśl zasady, że kiedyś zapotrzebowanie się zwiększy. Urządzenia pracujące znacznie poniżej swoich zaprojektowanych parametrów, są nadmiernie energochłonne. Mogą też spowodować, że cała aplikacja będzie działała krócej z powodu awarii.

Wybór zbyt małej dmuchawy i oczekiwanie, że sprosta wymaganiom systemu może również doprowadzić do mniej wydajnego działania całej aplikacji (np. z powodu przestojów od braku zasilania). Dodatkowo, całość systemu będzie bardziej energochłonna gdy procesy będą przebiegały dłużej.

Przy zmiennym zużyciu powietrza, stosuj zespół dmuchaw. Składa się on z dwóch lub więcej dmuchaw. Agregaty o stałej wydajności dają regulację skokową, dlatego aby układ regulował się płynnie, jedna z dmuchaw musi być sterowana przemiennikiem częstotliwości. Zmiana prędkości obrotowej powoduje zmianę wydajności dmuchawy powietrza. Ale nie każda aplikacja wymaga tak kosztownego zasilania, dlatego dobrze przemyśl problem nim wydasz swoje pieniądze.

CIŚNIENIE: upewnij się, że dobrze wiesz jakiego ciśnienia potrzebujesz przy danej wydajności swojej dmuchawy. Dobierz je zgodnie z wymaganiami Twojej aplikacji końcowej.
Dmuchawy Rootsa znajdują zastosowanie w aplikacjach o relatywnie stałym zapotrzebowaniu na powietrze przy różnym ciśnieniu. Są dostępne w wydajnościach od 10 m3/h do nawet 10000 m3/h dla nadciśnień do 1 bar (czy też 100 kPa lub 1000 mbar). Aby zapobiec szkodliwym spadkom ciśnienia w układzie, upewnij się, że instalacja wykonana jest z rur o właściwej średnicy z kolanami o łagodnym kącie, wszędzie tam, gdzie to możliwe.

NATĘŻENIE HAŁASU: niskie natężenie hałasu, to kolejne istotne kryterium doboru dmuchaw Rootsa.
Zauważ, że hałas jest oznaką straty energii! Nie ważne czy dmuchawa zainstalowana jest wewnątrz budynku czy na zewnątrz, osoby pracujące w pobliżu dmuchawy przemysłowej muszą używać środków ochrony słuchu. Najlepiej gdyby dmuchawa była dostarczona z fabryczną obudową dźwiękochłonną (zazwyczaj jest to dodatkowa w opcja wyposażenia). Gdy nie ma takiej obudowy – należy stosować inne rodzaje izolacji od hałasu i zawsze upewniać się, czy jego oddziaływanie na ludzi i otoczenie nie jest niebezpieczne.

CIEPŁO: dmuchawy, które wytwarzają najwyższe ciśnienia, generują największą ilość ciepła. 
Wzrost temperatury to efekt sprężania powietrza w urządzeniu wyporowym, jakim jest dmuchawa Rootsa. Podobnie jak w przypadku hałasu, ciepło jest stratą energii. Ważne jest tez, aby kontrolować temperaturę sprężonego powietrza w odniesieniu do całej aplikacji. Może okazać się, że gorące powietrze wpływa niekorzystnie na proces technologiczny. W przypadku sprężania gazów niebezpiecznych, temperatura par może stwarzać dodatkowe zagrożenie wybuchem. Dlatego konieczne jest stosowanie dmuchaw certyfikowanych do stref wybuchowych.

TRWAŁOŚĆ: sprawdź trwałość dmuchawy Rootsa biorąc pod uwagę trzy kwestie:
materiały użyte do produkcji urządzenia, zgodność z normami (wydajności, energochłonności), wymagania dotyczące obsługi serwisowej. Dmuchawa, którą łatwo zainstalować i obsługiwać oszczędza twój czas i pieniądze.  Zawsze pytaj dostawcę o to, czy zapewnia doradztwo techniczne i obsługę serwisową, abyś nie został bez właściwego wsparcia za swoimi dmuchawami Rootsa. Wybieraj renomowanych i doświadczonych w przemyśle dostawców.

Planujesz wymianę istniejących albo instalację nowych dmuchaw?
Szeroki wachlarz modeli naszych dmuchaw Rootsa spełni wymagania każdej z Twoich aplikacji. Do każdej z naszych dmuchaw otrzymujesz kartę doboru wraz z charakterystyką regulacji. Tak wysoki standard obsługi wyróżnia nas, bo nie ukrywamy niczego przed Klientami.
 
ZAPYTAJ O DMUCHAWĘ DLA SIEBIE TERAZ
 
Jeśli Twoja aplikacja znajduje się wśród wymienionych, dmuchawy Rootsa z powodzeniem mają w niej zastosowanie:
 • Stacje uzdatniania wody
 • Oczyszczalnie ścieków
 • Produkcja cementu
 • Rolnictwo i wytwarzanie biogazu
 • Flokulacja
 • Zakłady chemiczne
 • Elektrownie
 • Papiernie
 • Osuszanie przędzy
 • Osuszanie i transport granulatów poliestrowych
 • Transport pneumatyczny
 • Produkcja żarówek i świetlówek
 • Technika próżniowa
 • Liofilizacja
 • Odlewnictwo tworzyw sztucznych
 • Powlekanie próżniowe
 • Powłoki szklane
 • Szycie przemysłowe
 • Inne aplikacje wymagające sprężonego powietrza o niskim ciśnieniu
Nasza firma dostarcza przemysłowe dmuchawy powietrza, a także instaluje je, serwisuje i remontuje. Dla zakładów komunalnych i prywatnych zakładów przemysłowych.
 
Zadowoleni klienci mówią o nas:
 
Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągόw i Kanalizacji Sp. z o.o., Lębork:
„Wszystkie prace zostały wykonane przez firmę COMEST solidnie, z należytą dbałością. Personel firmy wykazywał się właściwymi kwalifikacjami i uprawnieniami. COMEST dostarczyła i zamontowała oraz urochomiła dmuchawę Lutos, z silnikiem elektrycznym, z przemienikiem częstotliwości, z systemem sterowania, z obudową dmuchawy, z betonowym podłożem”.

PGKiM, Kalisz Pomorski:
„Urządzenie całkowicie zgodne parametrami i gabarytami z tym, czego potrzebowaliśmy. Dostawca zrealizował zadanie sprawnie i kompleksowo, co zaoszczędziło nasz czas i środki. W kolejnych projektach również zaproponujemy udział firmie COMEST”.

POS SYSTEMS, Dębogórze:
„Firma COMEST jest rzetelnym partnerem, dostosowującym się w pełni do potrzeb klienta. Nie mając żadnych zastrzeżeń co do jakości i terminowości wykonanych usług, jak rόwnież lojalności wobec naszej firmy, możemy szczerze polecić firmę COMEST jako solidnego kontrahenta”.

MEC, Piła:
„Doświadczenie, kwalifikacje oraz potencjał techniczny COMEST do wykonywania czynności serwisowych, pozwala na utrzymanie ciąglej pracy urządzeń. Współpraca układa się prawidłowo i bez zastrzeżeń. Pozytywnie ocieniamy profesjonalizm i rzetelność COMEST jako kompetentnej firmy serwisowej”.

 
Pozwól nam poznać Twoje wymagania dotyczące dmuchaw.

Wypełnij formularz i znajdź dmuchawę, która najlepiej będzie je spełni:


Przedstawimy Ci ofertę i odpowiemy na pytania, jakie możesz mieć w kwestii dmuchaw Rootsa, w tym:
 • Czy ta dmuchawa będzie zadziała w mojej aplikacji?
 • Jakiego modelu dmuchawy powinienem użyć?
 • Jakie akcesoria są mi potrzebne?
 • Kiedy nastąpi dostawa?
 • Czy będę mieć wsparcie producenta po zakupie dmuchawy powietrza?
 
ZAPYTAJ O DMUCHAWĘ DLA SIEBIE TERAZ
 
Czy uważasz te informacje za przydatne dla siebie albo znajomych? Nie ukrywaj ich więc.
Udostępnij naszą stronę lub wyślij emailem do znajomych:Zgłoś się po ofertę na sprężarkę


Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo