W COMEST wiemy, że sens mają tylko takie działania, które przynoszą największe korzyści. Dlatego szczegółowo badamy potrzeby i ustalamy cele z tymi, którzy są najbardziej zainteresowani ich realizacją. Czyli naszymi klientami. Właśnie tak rozumiemy swoją misję - jako uwalnianie firm z ograniczeń, które utrudniają im działanie.
Dzielimy się tym, czego już dokonaliśmy, aby pokazać, jak wiele rzeczy można zmienić na lepsze. Być może także Ty, znajdziesz tu rozwiązanie swoich wyzwań.
"Z całą stanowczością możemy polecić usługi firmy COMEST (…) Pracownicy firmy dysponują ogromem wiedzy co skutkowało przeprowadzeniem inwestycji bez przeszkód i dodatkowych kosztów."
Sektor przemysłu: cięcie metali plazmą, laserem i waterjet. (Pruszcz Gdański)
SPRĘŻONE POWIETRZE DO ZASILANIA URZĄDZEŃ TNĄCYCH
Specjalizacją klienta jest cięcie plazmą oraz wodą. Rozbudowa zakładu wymagała zwiększenia ilości sprężonego powietrza do urządzeń produkcyjnych.
W skład agregatu wchodzi kompresor śrubowy o mocy 15 kW i wydajności 2,50 m3/min oraz kompletny zespół uzdatniania sprężonego powietrza. W zespole takim montowany jest osuszacz ziębniczy sprężonego powietrza oraz dwa filtry.
Dodatkowo, z racji specyfiki pracy klienta, przy precyzyjnych i czułych urządzeniach zastosowano filtry bardzo dokładne.
"...poleca firmę COMEST jako solidną i kompetentną firmę w realizacji dostaw, montażu, serwisu i eksploatacji sprężarki śrubowej...", sektor przemysłu: Oczyszczalnia Ścieków
DOSTAWA SPRĘŻARKI ŚRUBOWEJ
Wymiana wyeksploatowanej sprężarki śrubowej na nową, o wyższej wydajności poprawiło jakoś pracy systemu.
czytaj dalej Decyzja o zakupie nowej sprężarki śrubowej była spowodowana kosztami eksploatacji jakie ponosił zakład wykorzystując stare urządzenie. Remont generalny bloku wraz z bieżącymi przeglądami okazał się drogi. W dodatku wydajność kompresora powietrza była na granicy optymalnego działania zasilanych odbiorników.
W związku z powyższym, podjęto decyzję o zakupie fabrycznie nowej sprężarki śrubowej o większej wydajności, na zbiorniku 500 litrów. Z czasem układ rozbudowano o jeszcze jeden zbiornik i wymieniono część instalacji sprężonego powietrza. Obecnie kompresor śrubowy zasila w sposób ciągły odbiorniki - wskazania licznika pracy informują, że sprężarka powietrza ma ponad 86% pracy pod obciążeniem.
System działa z powodzeniem i bez przerwy od maja 2015.
"Dzięki temu rozwiązaniu, podłączenie nowych urządzeń do instalacji realizowane jest szybciej i taniej",sektor przemysłu:Odlewniai CNC(Lębork)
INSTALACJA SPRĘŻONEGO POWIETRZA w SYSTEMIE ADIair
Użycie rozłącznego systemu ADIair pozwoliło na wykonywanie szybkich i tanich podłączeń nowych odbiorników do instalacji sprężonego powietrza.
czytaj dalej Modernizacja zakładu wymagała podłączenia nowych i przestawienia kilku istniejących urządzeń. Inwestor poszukiwał łatwego i szybkiego sposobu wykonania instalacji sprężonego powietrza. Zdecydowano się na lekki, aluminiowy system ADIair, którego układanie nie wymaga specjalistycznych narzędzi i może być realizowane przez służby techniczne zakładu, po instruktarzu naszej firmy.
Dzięki temu w krótkim czasie, modyfikacji i rozbudowie poddana została cześć systemu zasilania pneumatycznego firmy. Głównie w odczepach pionowych instalacji – do odbiorników. Pierścień główny, wykonany inną metodą, ale oba systemy można łączyć z użyciem połączeń spawanych i gwintowanych.
W ramach zadania wykonano:
- modyfikację około 180 metrów instalacji, - przesunięcie stanowisk – gniazd produkcyjnych, - podpory pod instalację, - dostawy rur oraz kształtek do samodzielnej instalacji przez służby Użytkownika.
"Dostawy i usługi spełniają nasze wymagania co do jakości oraz kosztów, jednocześnie zapewniając utrzymanie ruchu linii produkcyjnych", sektor przemysłu: Obróbka metalu (Tczew)
SPRĘŻARKI POWIETRZA i UKŁAD STEROWANIA NADRZĘDNEGO
Adaptacja nowej hali dla potrzeb produkcji wiązała się z koniecznością wykonania instalacji sprężonego powietrza. Decyzja o wyborze sprężarek została oparta na doświadczeniach z eksploatowanym od czterech lat kompresorem łopatkowym.
czytaj dalej Inwestor rozbudowując produkcję oparł się na sprawdzonych w przeszłości rozwiązaniach. Eksploatując ponad dwadzieścia tysięcy godzin sprężarkę łopatkową uznał, że nie ma sensu eksperymentowanie z innymi kompresorami. Nowy, podobnie jak pracujący, miał dostarczać zasilanie pneumatyczne do centrów obróbczych, średnio przez dwie zmiany codziennie.
Ostatecznie, zakupione zostały dwa kompresory. W latach kolejnych system rozbudowano o większe sprężarki śrubowe, w tym jedną z falownikiem. Całość połączono z nadrzędnym systemem sterowania. Układ pracuje z intensywnością 6000 godzin rocznie od wielu lat.
W ramach inwestycji przeprowadzono:
- dostawę i instalację dwóch sprężarek łopatkowych, - dostawę śrubowych sprężarek powietrza, w tym jedną z płynną regulacją wydajności, - instalację sterownika nadrzędnego do z funkcją pracy zespołu kompresorów – dzięki temu, przy mniejszym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze,
- część urządzeń jest odłączana by zaoszczędzić energię elektryczną, - dostawę i instalację osuszaczy oraz filtrów, - modernizację instalacji sprężonego powietrza – wykonanie przyłączy do odbiorników, zamknięcie sieci w pierścień – prace spawalnicze i instalatorskie.
"System działa stabilnie, zapewniając właściwe parametry sprężonego powietrza wszystkim odbiornikom, przymożliwie minimalnym zużyciu energii elektrycznej", sektor przemysłu:Obróbka metali, spawanie(Skarszewy)
INSTALACJA SPRĘŻONEGO POWIETRZA
Przy budowie nowej hali produkcyjnej, dostarczono i zmontowano blisko 400 metrów instalacji sprężonego powietrza złożonej z elementów John Guest. Rozbudowa parku produkcyjnego wymagała także dostawy kolejnych sprężarek łopatkowych.
czytaj dalej Znaczną część sieci pneumatycznej w tym zakładzie stanowi pierścień główny. Został on ułożony na wysokości prawie 6 metrów. Dzięki temu, że instalacja John Guest jest bardzo lekka (200 g /mb rury Φ28), rury można było bezpiecznie przytwierdzać do tras kablowych. Ograniczyło to czas montażu oraz koszty. Z pierścienia głównego poprowadzono pionowe zejścia zakończone puszkami rozgałęźnymi, do stanowisk produkcyjnych (szlifierki pneumatyczne, pistolety do obdmuchu) i urządzeń (laser, plazmy).
Zakład wymagał dodatkowego źródła sprężonego powietrza. Zainstalowano, trzecią już, sprężarkę łopatkową. W ten sposób pierścień główny zasilany jest z trzech stron. W czwartym narożniku umieszczono zbiornik sprężonego powietrza.
W ramach inwestycji wykonano:
- projekt, dostawę i montaż instalacji pneumatycznej złożonej z elementów produkcji John Guest, - dostawę i uruchomienie sprężarek powietrza, - dostawę i instalację zespołów uzdatniania sprężonego powietrza (filtry, osuszacze).
"Wszystkie prace zostały wykonane przez firmę COMEST solidnie, z należytą dbałością. Personel firmy wykazał się właściwymi kwalifikacjami i uprawnieniami", sektor przemysłu: Oczyszczalnia ścieków (Lębork)
DMUCHAWA ŚRUBOWA LuToS SDT 22-800 VSD
Celem zadania była modernizacja układu napowietrzania komór stabilizacji tlenowej osadu. Jednocześnie, ze zwiększeniem ciśnienia powietrza w komorach osadu, Inwestor oczekiwał by źródło zasilania było trwałe i energooszczędne. Wraz z dostawą dmuchawy śrubowej, zakres prac obejmował roboty budowlane i spawanie rurociągów ze stali kwasoodpornej.
czytaj dalej Inwestor zdecydował o umiejscowieniu agregatu poza halą dmuchaw, na zewnątrz. Teren gdzie miała stanąć dmuchawa wymagał przygotowania. Sama dmuchawa musiała posiadać również odpowiednie obudowy, do pracy na zewnątrz. Obudowy takie wykonano po raz pierwszy właśnie dla tej aplikacji. Decyzja o wyborze dmuchawy śrubowej wynikała z lepszych, niż w dmuchawach Roots’a, parametrów energetycznych. Dodatkowo, zdecydowano o instalacji falownika do płynnej regulacji wydajności.
Prace spawalnicze na rurociągu DN 315 prowadzono z zachowaniem dopuszczalnych przerw w dostawach powietrza do komór stabilizacji osadu.
W ramach zadania przeprowadzono:
- dostawę i instalację dmuchawy śrubowej LuToS SDT 22-800 VSD w obudowie do pracy na zewnątrz, - dostawę, instalację i programowanie sterownika oraz falownika Danfoss Aquadrive do sterowania dmuchawą, - wykonanie z betonu mrozoodpornego płyty (postumentu) do posadowienia dmuchawy i szafy sterującej, - dostawę i montaż (spawanie) rurociągów i armatury ze stali nierdzewnej do przyłączenia dmuchawy do układu napowietrzania.
Instalacje sprężonego powietrza Zajmujemy się nimi kompleksowo
Akceptuj i zamknijKorzystając z witryny www.comest.pl zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Aby uzyskać więcej informacji, przedjź do strony o ciasteczkach