MENU
 Pobierz darmowy praktyczny poradnik
"JAK OSZCZĘDZAĆ SPRĘŻONE POWIETRZE"


pobierz poradnik

sprężarka śrubowa z falownikiem Airpol KTPR 15

Rozwiązanie dla zakładu, który ma zróżnicowane zużycie sprężonego powietrza
czas oglądania: 3:56 min
 
Jakie jest rozwiązanie w zakładzie, który ma zróżnicowane zużycie sprężonego powietrza?
Odpowiedź i konkretny przykład w tym filmie - to sprężarka powietrza z płynną regulacją wydajności: 
sprężarka śrubowa Airpol KTPR 15, czyli kompresor śrubowy o mocy 15 kW z osuszaczem na zbiorniku 500 l i z płynną automatyczną regulacją wydajności w zakresie od 1 do 2 m3/ min, przy ciśnieniu 8 bar.

Chciałem żeby się zwrócili uwagę na licznik godzin pracy i biegu jałowego. Na liczniku widać, że praktycznie biorąc 90% czasu pracy kompresor pracuje. Sprężarka tak została dobrana, żeby w jak najlepszy sposób odpowiadać zapotrzebowaniu zakładu na sprężone powietrze. 
 

Sprężarka Airpol KTPR 15 pracuje na najwyższych obrotach przy częstotliwości 25 herców, ponieważ rozbiór zakładzie jest mały, a więc są to konkretne oszczędności w eksploatacji dla klienta. Konkretne oszczędności jeżeli chodzi o zużycie energii elektrycznej.
Jeżeli zapotrzebowanie wzrośnie, kompresor przyśpieszy aż do maksymalnych 15 kW, czyli do dwóch metrów na minutę. Taka płynna regulacja - to jest świetne rozwiązanie w zakładzie, który ma zróżnicowane zużycie sprężonego powietrza.


Warunki pracy kompresora powietrza są trudne, miejsce również niezbyt przyjazne, ale sprężarka śrubowa Airpol świetnie sobie daje radę.

Jeżeli potrzebujecie sprężarki powietrza, możecie śmiało do nas zgłaszać, dobierzemy na pewno odpowiednie urządzenie dla waszych potrzeb. 

 
Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, możecie dzwonić bezpośrednio: +48 511 065 456 lub pisać:  info@comest.pl

Nie chcesz stracić żadnej nowości, którą publikujemy na naszej stronie? Zapisz się na naszą listę mailingową, a w prezencie otrzymasz instrukcję jak szybko wprowadzić zmiany, dzięki którym będziesz oszczędzał swoje pieniądze wydawane na sprężone powietrze. 

 
O AUTORZE:
Wojciech Kwaśnicki – z branżą sprężonego powietrza związany od 2004.
Spręża koszty i uwalnia zyski firm produkcyjnych, bo wierzy, że dobra kondycja zakładów przemysłowych ulepsza życie wszystkich ludzi.
W swojej pracy stosuje nowoczesne metody obniżania kosztów użytkowania sprężonego powietrza. Poprawia już istniejące instalacje oraz wdraża rozwiązania dla nowo powstających firm. Spotkamy się w LinkedIn:
    


Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo