MENU
Sprężarki powietrza - Kompresor przemysłowy

SPRĘŻARKI POWIETRZA

 
My dbamy o sprężone powietrze - Ty koncentrujesz się na swoim biznesie

Sprawdź jak pomagamy
 

Naprawa i serwis sprężarek powietrza

Każda przemysłowa sprężarka powietrza wymaga obsługi serwisowej. Rozumiemy ją jako wymianę normalnie zużywających się części do kompresorów (zwanych materiałami eksploatacyjnymi). Dodatkowo, jeśli jest to sprężarka olejowa, wymianie podlega również specjalny olej do sprężarki.

Wykonujemy naprawy i przeglądy sprężarek śrubowych wszystkich producentów: Airpol, Almig, FirstAir, Adicomp, Champion, Kaeser Kompressoren, Atlas Copco, Gardner Denver, Ingersoll Rand, CompAir, Alup, Bogesprężarek łopatkowych: Wittig, Gnutti, Hydrovane.

Listę kontrolną dotyczącą prewencyjnej konserwacji sprężarki powietrza można pobrać tutaj: 
 
Naprawa i serwis sprężarek powietrza
 
Zapytaj o serwis
 
W jakim celu przeprowadzamy serwis sprężarek?

Najbardziej oczywistym jest, że po to aby pracowały bezawaryjnie przez wiele lat. To ważne ze względu na bezpieczeństwo ciągłości produkcji, bo zatrzymanie awaryjne sprężarki powietrza nie raz spowodowało problemy z realizacją zamówień zakłady produkcyjnego.

Drugim powodem jest to, że brak regularnych wymian części do kompresorów i oleju sprężarkowego powoduje pogorszenie się parametrów pracy sprężarki. W rezultacie Użytkownik dostaje mniej sprężonego powietrza płacąc za tę samą ilość zużytej energii elektrycznej. Oszczędność na serwisie kompresora to strata na energii elektrycznej.

Na czym polega serwis sprężarki?

W podstawowym zakresie na wymianie filtrów do sprężarek: filtra powietrza, filtra oleju i separatora.
Czasami pomniejszych filtrów - mat filtracyjnych obudowy sprężarki lub szafy elektrycznej. Skoro mowa o filtrach, to w sprężarkach z uzdatnianiem powietrza są jeszcze filtry sprężonego powietrza, które też podlegają wymianie. Oczywiście wraz z filtrami wymienia się olej do sprężarek.

Oprócz czynności podstawowych jest jeszcze szereg dodatkowych prac, które profesjonalny serwis sprężarek powinien wykonać. Zależą one od rodzaju sprężarki i określonych w instrukcji okresów konserwacji.

Do najpopularniejszych prac należą: wymiana pasów napędowych, konserwacja regulatora ssania (zaworu wlotowego), regeneracja zaworu minimalnego ciśnienia i wymiana termostatu. Rzetelny serwis zadba również o smarowanie łożysk silnika napędowego.

 
Zapytaj o serwis

To wszystko co napisaliśmy powyżej, to nie teoria, ale wynik kilkunastu lat naszych doświadczeń. Jako zawodowcy od sprężarek powietrza na co dzień pracujemy na sukces naszych klientów. Prowadzimy dla nich serwis sprężarek śrubowych, serwis sprężarek łopatkowych oraz kompresorów tłokowych. Dostarczamy markowe części zamienne do kompresorów i najwyższej jakości oleje sprężarkowe. Co więcej: regenerujemy sprężarki powietrza, aby mogły w dalszym ciągu skutecznie i oszczędnie zasilać zakłady produkcyjne.

Naszą zasadą jest rozsądek. Dlatego proponujemy rozwiązania co do których jesteśmy sami przekonani. Wymieniamy tylko te części, które tego wymagają. Przy tym używamy tylko takich podzespołów, których wysoka jakość jest dla nas bez dyskusyjna. To dla nas oczywiste, że nie chcemy poprawiać własnej pracy, przyjeżdżać do awarii i narażać siebie i klientów na stres. Dlatego od razu wykonujemy swoją pracę dobrze. W dodatku przeprowadzamy testy sprężarek, aby upewnić się, że wszystko jest w należytym porządku.

Specjalizujemy się w wykonywaniu serwisów sprężarek śrubowych, łopatkowych oraz tłokowych. Począwszy od podstawowych prac konserwacyjnych po naprawy i remonty. Wielu naszych klientów podpisuje z nami umowy serwisowe, jako potwierdzenie dobrej współpracy, którą chcą kontynuować. Ale pomagamy też tym firmom, które nie lubią „podpisywać papierków”.


Oprócz serwisu sprężarek wykonujemy też obsługę dmuchaw i systemów uzdatniania sprężonego powietrza. Jeśli Użytkownik ma własne służby techniczne i potrzebuje jedynie części zamiennych- u nas zaopatrzy się w to, czego wymaga przegląd sprężarki.

 Już dziś skontaktuj się z nami, aby otrzymać ofertę na wykonanie serwisu Twojej sprężarki.


Obsługujemy firmy produkcyjne z okolic Gdyni, Gdańska, czy innych miejscowości województwa pomorskiego, ale też z województw: zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, i z całego naszego kraju.
 
Zapytaj o serwis

Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo