MENU
 Pobierz darmowy praktyczny poradnik
"JAK OSZCZĘDZAĆ SPRĘŻONE POWIETRZE"


pobierz poradnik

jakie informacje są potrzebne, aby właściwie dobrać kompresor powietrza

/blog/jakie-informacje-sa-potrzebne-aby-wlasciwie-dobrac-kompresor-powietrza

Jakie informacje są potrzebne,
aby właściwie dobrać kompresor powietrza? 

 
czas oglądania: 1:16 min
 
Aby zainstalowany kompresor pracował z maksymalną wydajnością, czyli w sposób generujący najniższe koszty eksploatacji – potrzebna jest informacja o zapotrzebowaniu zakładu na sprężone powietrze.
Zapotrzebowanie to wyraża się w l/s, l/min, m3/min lub m3/h. Wartość zapotrzebowania łączy się z wartością ciśnienia (bar), przy którym ono występuje.

Mówiąc najprościej: żeby prawidłowo dobrać sprężarkę musimy znać zapotrzebowanie i ciśnienie pracy. Na przykład 2,2 m3/min przy ciśnieniu 7,5 bar. Niestety, podanie jednego z tych parametrów jest niedostateczną informacją dla nas.

Żeby obliczyć zapotrzebowanie swojego zakładu na sprężone powietrze dowiedz się ile zużywa go każdy odbiornik. Zsumuj zużycie powietrza maszyn produkcyjnych, narzędzi pneumatycznych i pistoletów. Jako Użytkownik, masz prawo zażądać od dostawcy kart katalogowych posiadanego sprzętu, gdzie informacja o zużyciu powietrza powinna być zamieszczona. 

 
 
W razie trudności z określeniem zapotrzebowania możesz zwrócić się też do nas.
Wspólnie z pewnością zdołamy ustalić wymagane dane.

 
 
 
Zadzwoń, pomożemy wybrać. Szybki kontakt z specjalistą:
+48 511 065 456

Lub napisz: info@comest.pl
 

Odpowiedzi na inne pytania:
 

 

 
O AUTORZE:
Wojciech Kwaśnicki – z branżą sprężonego powietrza związany od 2004.
Spręża koszty i uwalnia zyski firm produkcyjnych, bo wierzy, że dobra kondycja zakładów przemysłowych ulepsza życie wszystkich ludzi.
W swojej pracy stosuje nowoczesne metody obniżania kosztów użytkowania sprężonego powietrza. Poprawia już istniejące instalacje oraz wdraża rozwiązania dla nowo powstających firm. Zaproś do kontaktów w LinkedIn:
    


Instalacje sprężonego powietrza
Zajmujemy się nimi kompleksowo